وب سایت شرکت داروسازی فندا/صفحه اخبار

صفحه اخبار

مراسم پایان سال 1402 در شرکت داروسازی فندا

مراسم پایان سال ۱۴۰۲ در شرکت داروسازی فندا همانند سال های گذشته با حضور گرم و صمیمی پرسنل شرکت در محل کارخانه برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و استماع سرود ملی ایران آغاز شد و در ادامه جناب آقای مهندس طهماسبی مدیر عامل شرکت داروسازی فندا ضمن قدردانی از زحمات پرسنل در آحاد مختلف ، ثمره فعالیت های ایشان را در طول یکسال در مقایسه با سال قبل مثبت دانستند.

ایشان در بخشی از بیانات خود با توجه به یازده سال فعالیت این شرکت در عرصه تولید دارو در کشور ، حسن شهرت کیفی شرکت فندا را حاصل دقت نظر و توان علمی و عملی پرسنل زحمتکش فندا دانسته و به همین واسطه وظیفه هریک از همکاران را دشوارتر از قبل دانستند.

اخذ گواهی GMP در هر دو خط جامدات و مایعات ، گسترش فعالیتهای تولیدی بواسطه بهره برداری از خط مایعات ، ارتقا و بهبود ماشین آلات تولیدی در سال گذشته و نیز تولید اولین محصولات شرکت در حوزه مکمل های رژیمی و غذایی که با تولید کپسول کلاژن +ویتامین  C و قرص ویتامین B1.B6.B12 و براساس فرمولاسیون شرکت رابینسون امریکا آغاز و در ادامه با تولید دو محصول منحصر بفرد با نام تجاری اسلیو دیلی و اسلیو دیلی پلاس، آینده ای بهتر را برای شرکت فندا نوید می دهد.

همچنین در توسعه فیزیکی نیز بهره برداری از مرکز انرژی، ساخت و تجهیز انبار به مساحت حدود ۱۲۰۰ متر مربع در سال ۱۴۰۲ انجام گرفت که همگی در جهت بهبود شرایط تولید محصول بوده است.

همچنین برای سال جدید نیز افزایش ظرفیت خطوط تولید در بخش جامدات در دست اجرا  قرار دارد.

ایشان در ادامه مطالب خود ، با توجه به اینکه سال پیش رو سخت تر از قبل خواهد بود، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی و افزایش بهره وری، همراهی و همدلی را شرط اول نیل به اهداف متعالی شرکت فندا قلمداد نمودند.

در ادامه مراسم از پرسنلی که خود یا فرزندانشان حائز رتبه های برتر در مقاطع مختلف تحصیلی شده بودند با اهدای جوایز و لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد.

*******************************************************************************************************************************************

پیام نوروزی مدیر عامل شرکت داروسازی فندا

همکاران گرامی همراه با هم، بهاری دیگر را به واپسین ساعات زمستان پیوند زدیم و در سالی که سختی های کار با برخی ناملایمت های اجتماعی و اقتصادی ، هر فعالیت تولیدی را دستخوش مشکل می کرد،دست در دست یکدیگر، همت بر تحقق آرمان هایمان نهاده و ادامه این راه سخت را با افتخار پیمودیم و در مراسم گرامیداشت پایان سال با یکدیگر پیمان بستیم که همراه و همدوش و همفکر، سال ۱۴۰۲ را نقطه عطفی در کارنامه خود و شرکت فندا قرار دهیم.

اینک که موسم بهار تا ساعاتی دیگر طبیعت کشورمان را جان دوباره خواهد بخشید، برای همگی شما سلامت و سعادت و شادکامی آرزو می کنم.

نوروزتان شاد، پیروز و همراه با تندرستی باد

بهار ۱۴۰۲

*******************************************************************************************************************************************

در گفت وگو با مدیر عامل شرکت داروسازی فندا مطرح شد:

قانون گذاران دارو باید از پیکره صنعت باشند.

مشکلات صنعت داروسازی کشور سالهای زیادی است که فعالان این عرصه را تحت فشار و تنگنا قرار میدهد و اهالی صنعت داروسازی بر این باورند که با گذشت زمان مدام بر شدت و حجم این فشارها افزوده می شود. تغییر و تحولات ارزی و پیامدهای حاصل از تحریمهای اقتصادی کشور در این سالها، صنعت داروسازی کشور را با موانعی در مسیر تولید مواجه کرده است که برخی از صاحبان صنایع دارویی کشور را تا مرز ورشکستگی و تعطیلی خطوط تولید نیز پیش برده است اما ریشه این مشکلات از کجا آب میخورد و آیا راه حلی برای برون رفت از این بن بست ها وجود دارد یا خیر؟ در این شماره ماهنامه غذا و دارو گفت و گویی را با دکتر محمد طهماسبی، مدیر عامل شرکت فن آوریهای نوین دارویی آتیه (فندا) پیرامون این موضوعات انجام داده ایم که شرح آن را در ادامه میخوانید:

به عنوان اولین پرسش شرایط کلی صنایع دارویی کشور را چطور ارزیابی میکنید؟

با توجه به شرایطی که وجود دارد وضعیت آینده صنعت دارو با در نظر گرفتن آنچه در سنوات گذشته وجود داشته است وضعیت پویایی نخواهد بود. علت آن هم این است که تمام تنگناها و فضاها اعم از بحث های نظارتی و عدم حمایت ها به این صنعت وارد شده و پیش روی آن قرار دارد.از طرف دیگر تنگناهایی در مقوله های مالی با توجه به تغییرات اتفاق افتاده در نرخ ارز وجود دارد که هر از گاهی فعالان این عرصه با یک پازل جدید رو به رو می کند.

می توان موارد شاخصی از این مشکلات را نام برد؟

بله؛ از جمله این موارد می توان به مابه التفاوت نرخ ارز شاره کرد که خود دغدغه ای بزرگ است. زیرا علاوه بر اینکه در تغییر نرخ ارز باید نقدینگی بالایی داشته باشیم به واسطه این مابه التفاوت، پرداخت کردن حجم بالایی از نقدینگی شرکت ها، مصروف به پرداخت دیونی می شود که به هیچ وجه تصوری از آن نداشتند. به طور مثال کالایی که روزی با یک میلیارد تومان ارزش کالایی وارد شده است، اکنون مشمول 5 میلیارد تومان مابه التفاوت است که این ۵ میلیارد تومان هم باید بلافاصله پرداخت شود و شما مهلت چندانی برای پرداخت آن ندارید. این در حالی است که زنجیره نظارتی بانکی هم هرگونه رفتار انتفاعی را از شما ساقط کند.

به نظر میرسد که سیاست گذاران و تصمیم گیران این بخش اگر قانونی را میگذارند بهتر است که آن را آینده نگرانه ببینند به نوعی به این مقوله به شکل پویا (proactive) نگاه کنند که اگر به این شکل عمل کنیم ایده آل ترین اتفاقات خواهد افتاد. وگرنه اینکه ما قانونهایی را بگذاریم که صرفا ارز را تک نرخی کنیم ولی آینده نگری نداشته باشیم و در این کار تبعات آن را در نظر نگیریم که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد نه تنها به سود صنعت داروسازی کشور نخواهد بود که مشکلات آن را نیز بیشتر از گذشته خواهد کرد.

وضعیتی که امروز گرفتار آن هستیم و در تمام جلسات نیز به آن اشاره میشود این است که قانون گذار قانون را وضع کرده و مصرانه در جهت اجرای آن گام بر میدارد اما هیچ اقدام آینده نگرانه خاصی در جهت رفع گره های ایجاد شده در این مسیر ارائه نکرده است.

پس به عقیده شما تلاش برای تک نرخی شدن نرخ ارز در حوزه دارو سیاست درستی نبوده است؟

اینکه سیاست درستی بوده یا نبوده جای بحث دارد و باید مورد نقد و بررسی قرار گیرد اما بر فرض درست بودن آن مراحل اجرا و در ادامه نحوه برنامه ریزی استراتژی در خصوص اینکه این برنامه چطور اجرا شود را در نظر نگرفته ایم.

در واقع در تصمیم گیری برای انجام چنین فرآیندی، در نظر گرفتن اولویت ها و ضرورتها در کنار یکدیگر بسیار اهمیت دارد. اگر ضرورتها را نبینیم و اولویتها را در نظر نگیریم، نمی توانیم شاخصهای رفتاریمان را به شکل درست و منطقی چیدمان کنیم

صنعت داروسازی کشور در حال حاضر بسیار مستهلک است. به همین دلیل نظارت بر شرایط ایده آلی باید در فرآیند تولید شکل بگیرد. اما صنعتی که تا این حد مستهلک است و از طرف نهادهای سیاستگذار حمایتی از آن نشده است، قطع به یقین آینده روشنی نخواهد داشت.

تولید همواره در کشور ما دچار مشکلات زیادی بوده ولی به نظر میرسد صنعت دارو همیشه چالشهای مضاعفی داشته است؛ چرا این وضعیت در حوزه دارو به وجود آمده است؟

در تمام دنیا از صنعت دارو حمایتهای ویژه صورت میگیرد زیرا این صنعت را یک صنعت استراتژیک میدانند اما در کشور ما با وجود اذعان مسئولان و دست اندرکاران به موضوع استراتژیک بودن صنعت دارو اقدامات موثری در این باره انجام نمیشود.

مثلا در همین بحث قیمت گذاری دارو که همیشه هم جزو دغدغه های فعالان این صنعت در کشور بوده در بسیاری از کشورها در مورد برندهای معتبر داروی تولیدی آن کشور گرانتر از داروی برند خارجی وارداتی است و مصرف کننده نیز برای خرید برند دلخواه خود مخیر است؛ این نشان دهنده حمایتی است که سیستمهای حاکمیتی از صنعت خودشان دارند.

در واقع ما در سیستم دارویی کشور نه تنها از حمایتهای لازم و معمول نیز برخوردار نبوده ایم بلکه محدودیت های مختلف صنعت دارو را نیز داریم که مشکلات صنایع داروسازی کشور را مضاعف کرده است.

ادامه خبر و مصاحبه

*******************************************************************************************************************************************

بازدید مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز و هیأت همراه از خطوط تولید و طرح های توسعه ای شرکت فندا

عصر روز یکشنبه (1401/11/02) کارخانه شرکت فندا ، ساعاتی را میزبان جناب آقای دکتر عقاب نشین مدیر عامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان البرز و هیأت همراه بود و در فضایی صمیمی مباحث و موارد مورد توجه دو طرف به اشتراک گذاشته شد.

مقدمتاً و در نشست صمیمی این بازدید ، جناب آقای مهندس طهماسبی (مدیر عامل شرکت فندا) در خصوص تاریخچه شرکت فندا ، محصولات، اهداف و برنامه های توسعه ای این شرکت توضیحاتی را بیان نموده و برخی از مشکلات و دغدغه های جاری صنعت به خصوص صنعت دارو را به سمع هیأت بازدید کننده رساندند که با سخنان امید بخش و راه گشای مدیر عامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان البرز بارقه های امید ، در سرمای زمستان در دل ایجاد گردید.

در ادامه از فعالیت خطوط تولید جامدات و همچنین مایعات جدید الاحداث شرکت فندا بازدید نموده و پشتکار و توان تولیدی همکاران خدوم شرکت فندا مورد توجه ایشان قرار گرفت.

مدیر عامل محترم شرکت شهرک های صنعتی استان البرز ضمن بازدید از محل اجرای طرح توسعه این شرکت به مساحت 2400 متر مربع با تمجید از اقدامات و فعالیت های انجام شده، مساعدت لازم شرکت شهرک های صنعتی استان البرز در امور مربوطه را مورد تأکید قرار دادند.

*******************************************************************************************************************************************

حضور شرکت فندا در پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک و معرفی دو محصول مکمل غذایی جدید

مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران طی سه روز (30 آذر ماه لغایت 2 دیماه 1401) میزبان برگزاری پنجمین کنگره بین المللی جراحی های چاقی و متابولیک بود و فرصت مغتنمی شد تا شرکت فندا با حضور در آن، نسبت به معرفی دو محصول مکمل غذایی مرتبط با موضوع این کنگره اقدام نماید.

خوشبختانه غرفه این شرکت و معرفی این دو محصول مورد استقبال و توجه شرکت کنندگان در همایش قرار گرفت.

فرمولاسیون این دو مکمل غذایی مخصوص بیماران چاق که تحت عمل جراحی اسلیو (Sleeve) و بای پس (By pass) معده قرار گرفته اند با مشارکت مرکز تحقیقات جراحی های کم تهاجمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و شرکت فن آوری های نوین دارویی آتیه (فندا) و با توجه به تمامی فاکتورهای مؤثر بر حفظ و تداوم سلامت گروههای مصرف کننده انجام گرفته است.

مکمل اسلیو دیلی (Sleeve Daily) برای مصرف پس از عمل جراحی اسلیو معده و مکمل اسلیو دیلی پلاس (Sleeve Daily Plus) جهت استفاده پس از عمل جراحی بای پس  معده می باشد.

 

لازم به ذکر است این دو محصول به زودی در داروخانه های سراسر کشور عرضه خواهد شد.

     

*******************************************************************************************************************************************

حضور موفق شرکت فندا در نمایشگاه ایران فارما 2022

نمایشگاه ایران فارما 2022، امسال در حالی برگزار شده که کم رنگ شدن اثرات اجتماعی کرونا سبب حضور موثر اکثریت شرکت های تولیدی و خدماتی در حوزه دارو گردیده بود.

شرکت فندا نیز پس از سال ها، با شعار

Think Big , We do …. Think Quality

و حضوری متفاوت سعی در ارائه توانمندی، محصولات تولیدی خود و نیز خدمات قراردادی(از بعد کمی و کیفی) داشت که خوشبختانه با توجه به بازدید و استقبال مناسب مراجعین از غرفه این شرکت و مذاکرات انجام شده، دستاوردهای مناسب و آینده روشن را نوید می دهد.

تصاویر گویای استقبال شایان توجه مراجعین و بازدید کنندگان از غرفه این شرکت می باشد.

     

*******************************************************************************************************************************************

برگزاری نهمین سالگرد تأسیس شرکت فن آوریهای نوین دارویی آتیه (فندا)

در آستانه نهمین سالگرد تأسیس شرکت فندا مراسمی با حضور پرسنل ستادی و اجرایی شرکت در محل کارخانه برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای مهندس طهماسبی ( مدیر عامل شرکت) ضمن تبریک این مناسبت، از تلاش های تمامی همکاران که منجر به تولیدی مناسب و هدفمند و با کیفیت گردیده است قدردانی نمودند.

ایشان همچنین یکپارچگی، همراهی و همدلی پرسنل در تمامی واحد ها را رمز موفقیت های امروز شرکت دانسته و با توجه به نزدیک بودن بهره برداری از خط تولید 3 گانه مایعات خوراکی ( قطره شربت سینگل دوز) شرکت فندا، موفقیت شرکت را در عرصه تولید این محصولات آرزو نمودند.

در پایان این مراسم از خدمات جناب آقای دکتر مرجانی (مسئول فنی و مدیر تضمین کیفیت) در فضایی خاطره انگیز قدردانی و تودیعی به یاد ماندنی برگزار گردید.

                         

                   

********************************************************************************************************************************************

نمایشگاه بین المللی ایران فارما

فرهیخته گرامی شما را به بازدید از غرفه شرکت فندا در هفتمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما(1401) دعوت می نماییم.

                                 

********************************************************************************************************************************************

بازدید نمایندگان شرکت ADVANCIS PHARMA از شرکت داروسازی فندا

انجام موفقیت آمیز تولید آزمایشی محصول جدید شرکت کیمیا سلامت ایرانیان با حضور نمایندگان شرکت ADVANCIS PHARMA از کشور پرتغال.
روز سه شنبه مورخ 1401/06/15 تولید آزمایشی محصول Advancis energy vitamins شرکت کیمیا سلامت ایرانیان با حضور مسئول فنی، مدیر آزمایشگاه کنترل کیفی و مدیر تحقیقات شرکت مذکور و نمایندگان شرکت ADVANCIS Pharma با موفقیت انجام گردید که رضایت کامل این نمایندگان از مراحل تولید و بسته بندی محصول را فراهم نمود.

                                 

********************************************************************************************************************************************

مراسم و جشن سالگرد تاسیس شرکت داروسازی فندا

هشتمین سالگرد تاسیس شرکت فن آوریهای نوین دارویی آتیه (فندا) با حضور مدیریت محترم عامل و تمامی مدیران و پرسنل این شرکت در محل کارخانه برگزار گردید.

در این مراسم آقای مهندس طهماسبی با بیان دستاوردهای شش ماهه نخست سال 1400 که نشان دهنده عملکرد مطلوبی در مقایسه با سنوات گذشته بود از زحمات و تلاشهای کلیه همکاران در تمامی سطوح تشکر نموده و با تبیین چشم اندازها و سیاستهای کوتاه مدت و بلند مدت شرکت داروسازی فندا، در جهت توسعه مطلوب تر، لزوم هماهنگی ، ارتقاء دیدگاه سازمانی و سایر موارد موثر در ایجاد یک مجموعه تولیدی توانمند و پویا را ضروری دانستند.

در پایان مراسم در محیطی صمیمی برخی مشکلات و موارد از سوی پرسنل مطرح و جهت بررسی و اعلام راهکارهای مناسب به مدیران مربوطه ارجاع گردید.

 

 

پنل تغییر حالت
  • آبی
  • زرد

  • تک برگ